Postet nga: Komuna e Vushtrisë

Kompania e bashkëshortit të ish-drejtoreshës së Inspeksionit në Vushtrri fiton tender nga komuna, opozita i reagon pushtetit

Një tender për “shërbime me tenda, zërim dhe ndriçim” ishte shpallur nga Komuna e Vushtrrisë, më 24.01.2024.

Vushtrri, arrestohet një person pasi kanosi zyrtarin policor

Një person është arrestuar nga Policia e Kosovës në Vushtrri.

Vushtrri, një grua e lajmëron të zhdukur bashkëshortin

Një grua nga qyteti i Vushtrrisë ka lajmëruar në Polici zhdukjen e bashkëshortit të saj.

Komuna e Vushtrrisë e nisë vitin 2022 me sigurim shëndetësor për nxënësit në praktikë profesionale

Së shpejti Komuna e Vushtrrisë do të nënshkruajë kontratë në vlerë mbi 3,700 euro, nëpërmjet së cilës siguron shëndetin e mbi 1,100 nxënësve në rast ...

Kryetari i Vushtrrisë prezanton kabinetin e qeverisës

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Ferit Idrizi ka prezantuar kabinetin e e qeverisë së tij komunale.

Arrestohen dy persona, dyshohen se e detyruan të miturin t`iu sillte para

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona pasi që ditë më parë dyshohen se e kanë detyruar një person të mitur që të shkojë në shtëpinë e tij ...

Sulmohet në vendin e punës, lajmëron rastin në Polici

Një vajzë ka raportuar se derisa kishte qenë në vendin e punës, aty kishte hyrë një person i maskuar, i cili nga brezi kishte nxjerrë një armë dhe i ...

Raportoi humbjen e pasaportës, arrestohet pasi e njëjta i ishte konfiskuar në Aeroport

Është arrestuar një person pasi që i njëjti ka raportuar së para dy muajve i kishte humbur pasaporta.