Postet nga: Komuna e Skenderajt

Skenderaj, pako ushqimore për 1,000 familje në nevojë

Shtabi Emergjent i Komunës së Skenderajt ka mbajtur mbledhjen e radhës në kuadër të menaxhimit të situatës së krijuar nga pandemia COVID-19.

Skenderaj, mbillen drurë dekorativë në parkun e qytetit

Komuna e Skenderajt ka mbjellë disa drurë në parkun “Idriz Rreci” të qytetit.

Pastrohet parku "Idriz Rreci" në Skenderaj, pas transmetimit të debatit 'Jeta në Komunë'

Komuna e Skenderajt e ka pastëruar parkun “Idriz Rreci” në këtë qytet  pas debatit “Jeta në Komunë”.

Komuna e Skenderajt hap tender për furnizimin e shkollave me maska dhe dezinfektues

Komuna e Skenderajt ka hapur tender për furnizim me antibakterial, dezinfektues dhe maska për shkollat e kësaj komune, si masa mbrojtëse në luftën kundër ...

Skenderaj nuk dekorohet për fundvit, paratë shkojnë për familjet në nevojë

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka njoftuar se kanë vendosur që këtë vit për festat e fundvitit të mos dekorojmë sheshin "Adem Jashari".

Skenderaj - kallxo.com

Investimet në Skenderaj që u nisën pas debatit "Jeta në Komunë"

Rruga "Sami Geci" në fshatin Llaushë dhe rruga "Dëshmorët e Burojës" në fshatin Burojë të Skenderajt kanë filluar të ndërtohen pas premtimit që Kryetari i Skenderajt ...

Ministrja Dumoshi jep dritën e gjelbërt për një stadium të ri në Skenderaj

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, gjatë ditës së sotme zhvilloi takim me ministren e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MRKS), Vlora Dumoshi si dhe zëvendë...

Telashet e zëshme në komunën e kryetarit të heshtur 

Në një ndërrim të befasishëm në udhëheqje, Skenderaj, komunë tradicionalisht e PDK-së votoi një kandidat të pavarur për ta udhëhequr për katër vite.