Postet nga: Cmime

Parkingu Nëntokësor në kryeqytet me çmime të reja

Një vit pas hapjes zyrtare të Parkingut Nëntokësor në Qendër të kryeqytetit për të cilin u bë bujë në media si shkak i çmimeve që pë...

“Drifting” fitoi çmimin kryesor në Dokufest

Sot është bërë ndarja e çmimeve në festivalin ndërkombëtar për dokumentar dhe filma të shkurtë, Dokufest.

Çmimi i naftës në Kosovë, flet kryetari i Shoqatës së Naftëtarëve

Ditët e fundit çmimet e derivateve në Kosovë kanë pësuar një rritje të lehtë.

ASK publikon indeksin e harmonizuar të çmimeve të konsumit për muajin mars 2023

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar indeksin e harmonizuar të çmimeve të konsumit për muajin mars 2023.

Komuna e Skënderajt gjobit një qendër tregtare për mashtrim me çmim të produktit ushqimor

Inspektorët e Drejtorisë së Inspekcionit të Komunës së Skënderajt kanë gjobitur njërën nga qendrat më të mëdha tregtare për mashtrim me çmim të ...

Vazhdon rritja e çmimit të naftës, për tri ditë u rrit mbi 10 centë

Çmimi i naftës po vazhdon të lëvizë nga dita në ditë në pompat e derivateve nëpër Kosovë.

Qindra ankesa ndaj marketeve për mashtrimet me çmime nga rafti në arkë

251 konsumatorë u ankuan për mospërputhjen e çmimeve nga rafti në arkë vetëm gjatë vitit të kaluar. Kështu ka bërë të ditur Departamenti për Mbrojtjen ...

Parashikimet për çmimet BAFTA, Yllka Gashi në të njëjtën listë me Nicole Kidman dhe Penelope Cruz

Aktorja kosovare Yllka Gashi është renditur në mesin e 14 aktoreve të cilat kanë famë botërore dhe karrierë të bujshme, për mundësinë e futjes në listën e ...