Postet nga: fadil nura

Lirohet nga detyra drejtori i Urbanizimit të Komunës së Skenderajt

Komuna e Skenderajt ka liruar nga detyra drejtorin e Urbanizimit dhe Mbrojtjes së Ambientit, Zymer Delija.

Ramiz Lladrovci i shkon në zyrë Sami Lushtakut e Fadil Nurës

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Fadil Nura bashkë me nënkryetarin Sami Lushtaku, kanë pritur në takim tre zyrtarë të PDK-së, Vlora Çitakun, Ramiz Lladrovcin dhe Abelard Tahirin.

'Lëmshi' që krijoi përjashtimi dhe rikthimi i shefit të tenderëve në Komunën e Skenderajt

Rikthimi i një zyrtari që humbi statusin e shërbyesit civil në kohën e qeverisjes së Bekim Jasharit, është një ndër vendimet e para që Fadil Nura mori ...

Asamblistët e Bekim Jasharit ushtrojnë kallëzim penal ndaj kryetarit të Skenderajt

Lista e Pavarur Bekim Jashari, përmes asamblistëve të saj, ka ushtruar kallëzim penal kundër kryetarit të Komunës së Skenderajt, Fadil Nura, për keqpërdorim ...

Pushimi vjetor 'mollë sherri', QKMF në Skenderaj sot me 'tre drejtorë'

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Fadil Nura ka vendosur përkohësisht një ushtrues të detyre të drejtorit të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare (QKMF), ndonëse ...

Zyra e kryetarit të Skenderajt rinovohet e mobilohet nga ‘njerëzit e vullnetit të mirë’

“Njerëzit e vullnetit të mirë” kanë shpenzuar goxha shumë për të rinovuar dhe mobiluar zyrën e kryetarit të Skenderajt, Fadil Nura.

Ish kandidatin e PDK-së për asamble, Fadil Nura e vendos në krye të QKMF-së

Agron Mehmeti, ish-kandidati për asamble të Komunës së Skenderajt nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), është vendosur përkohësisht në krye të Qendrë...

Fadil Nura i kërkon drejtorit të Policisë që ta rikthejnë komandantin e policisë

Partia Demokratike e Kosovës me të fituar zgjedhjet lokale për Komunën e Skenderajt, ka nisur risistemin e njerëzve me të cilët ka punuar apo bashkë...