Postet nga: Komuna e Rahovecit

Rahovec: Publikohet lista e përfituesve të mekanizmave bujqësorë

Drejtoria e Bujqësisë në Rahovec njofton se sot është publikuar lista e fermerëve përfitues në projektin “Furnizim me mekanizëm bujqësor” – me participim.

Komuna e Rahovecit paralajmëron për vërshime

Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim në Komunën e Rahovecit ka paralajmëruar se nga sot e në ditët në vijim pritet të ketë përkeqësim ...

Rahovec: Një person në gjendje të rëndë nga lëndimet nga rrahja

Policia në  Rahovec ka njoftuar për një incident kriminal si pasojë e të cilit një burrë është në gjendje të rëndë pasi është rrahur nga persona ende të ...

Kryetari i Rahovecit jep detaje për të vdekurin nga COVID-19

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka dhënë detaje për 52 vjeçarin nga Rahoveci që sot ka vdekur nga sëmundja COVID-19.

Komuna e Rahovecit me konkurs publik për kopshtin më të rregulluar

Komuna e Rahovecit me rastin e 5 qershorit, Ditës Ndërkombëtare të Mjedisit, në kuadër të drejtorisë për Urbanizëm, Planifikim dhe Mbrojtje të Mjedisit në komunë...

Rahoveci në orët e mbrëmjes mblodhi Shtabin Emergjent

Komuna e Rahovecit, përveç pandemisë COVID-19, është duke u përballur edhe me fatkeqësi natyrore, rrebeshe intensive, vërshime dhe breshër.

UNMIK dhuron 50 pako ushqimore esenciale dhe 40 pako higjienike në Rahovec

Organizata e  Kombeve të Bashkuar, përmes misionit të saj UNMIK në Kosovës, sot  i ka dhuruar Komunës së Rahovecit 50 pako ushqimore esenciale  dhe 40 pako higjienike për ...

Shërohet nga COVID-19 një foshnje dymuajshe, pacienti më i ri në Kosovë

Një foshnje dymuajshe është shëruar pasi që ishte confirmuar me coronavirus.