Postet nga: komuna e podujevës

Reagimi i Komunës së Podujevës për blerjen e uniformave njëpërdorimëshe

Komuna e Podujevës ka reaguar ndaj shkrimit të publikuar në KALLXO.com duke e quajtur tendenciozë, por nuk i ka kontestuar shumat e publikuara nga KALLXO.com që kanë ...

Komuna e Podujevës paguan 15 euro për një uniformë njëpërdorimëshe

Komuna e Podujevës me datë 13 mars 2020, ka nënshkruar një kontratë për ‘Furnizim emergjent me mjete dhe pajisje mbrojtëse për nevoja të shërbimit të Epidemiologjisë ...

Shërohet pacienti nga Podujeva, dy fshatra dalin nga karantina

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Podujevës, Nexhmi Rudari, ka thënë se nga IKShPK janë informuar për shërimin e plotë të pacientit të dytë të ...

Protestë në Podujevë - Katër fshatra kërkojnë largimin nga karantina

Në Komunën e Podujevës, katër fshatra janë tash e 18 ditë në karantinë.

Nënkryetari i Podujevës thotë se nuk u njoftua nga niveli qendror për rastin e prekur me coronavirus

Komuna e Podujevës e  ka konfirmuar sot rastin e parë me coronavirus duke e zgjeruar kështu hartën me të prekur nga virusi vdekjeprurës në Kosovë. Deri ...

Edhe i prekuri me coronavirus nga Podujeva erdhi nga Italia

Harta e të prekurve me coronavirus tani është zgjeruar.

Qytetarët e testuar në Podujevë nuk janë të infektuar me coronavirus

Dy persona të cilët kanë shfaqur simptoma të ngjashme me virusin corona janë dërguar në Klinikën Infektive në QKUK për t’iu marrë mostrat dhe pë...

KQZ konsultohet me Presidentin e Qeverinë për zgjedhjet në Podujevë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) tha sot se do të konsultohen me Presidentin Hashim Thaçi dhe me qeverinë e vendit nëse zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar ...