Postet nga: komuna e podujevës

Podujevë, PDK akuzon Nexhmi Rudarin për abuzim me buxhetin, fton Prokurorinë për hetime

Kryetari i Degës së PDK-së në Podujevë, njëkohësisht, kandidati për kryetar të kësaj komune, Naim Fetahu, përmes një konference për media ka denoncuar ...

Theret me thikë i mituri në Podujevë

Një i mitur është therur me thikë dy natë më parë në Podujevë, më saktësisht në rrugën “19 Qershori”.

Gruaja në gjendje të dehur rrah bashkëshortin

Një grua është arrestuar nga Policia e Kosovës pasi dyshohet se rrahu bashkëshortin e saj.

Podujevë, gruaja që dyshohet se theri me thikë burrin, lirohet në procedurë të rregullt

Një grua është arrestuar mbrëmjen e mërkurës nga policia për shkak se e njëjtadyshohet se kishte therur me thikë disa herë një burrë.

Komuna e Podujevës konteston rezultatet e IKShPK-së

Komuna e Podujevës përmes një reagimi i ka kontestuar rezultatet e publikuara sot nga ana e Institutit Kombëtar të Shëndetësië Publike (IKShPK).

Auditori: Komuna e Podujevës eliminoi kompaninë me ofertën më të lirë në tender

Zyra Kombëtare e Auditimit në raportin për Komunën e Podujevës ka gjetur se qeverisja që udhëhiqej nga Agim Veliu përgjatë vitit 2019 kishte dhënë ...

Podujevë - Rrahu nënën e tij, djali arrestohet nga policia

Një person është arrestuar nga Policia e Kosovës mbrëmjen e kaluar.

Podujevë, 5 të arrestuar, sulmuan dy persona

Një person ka marrë lëndime dhe është dërguar për tretman mjekësor në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës pasi që dyshohet se është sulmuar nga ...