Postet nga: Kokainë

Ambasada amerikane përgëzon institucionet kosovare për konfiskimin e kokainës

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka përgëzuar autoritetet kosovare për konfiskimin e një sasie të konsiderueshme të kokainës.

Drejtori i Policisë: Droga e konfiskuar në Lipjan ishte nisur nga Brazili

Drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, në një konferencë për media ka dhënë detaje për aksionin e sotëm të Policisë, gjatë të cilit sot ...

Sekuestrohen 200 kg kokainë në portin e Durrësit

Një sasi lënde narkotike prej 200 kilogramwsh kokainë është sekuestruar në portin e Durrësit.

Në Gjermani e Belgjikë kapen 23 tonë kokainë

Autoritetet gjermane dhe belge kanë kapur 23 tonë kokainë. Kjo është sasia rekord e drogës e kapur në Evropë, njoftoi të mërkurën Dogana gjermane, raporton The Guardian.

Kokainë e kanabis, arrestohen tre persona në Tiranë

Tre persona janë arrestuar gjatë dy operacioneve të policisë në Tiranë. E.R., 25 vjeç, është arrestuar pasi gjatë kontrollit fizik dhe kontrollit të ushtruar në banesën e tij, iu ...

Arrestohen dy burra në Gjilan, u kapën me drogë dhe armë

Në rrugën 'Idriz Seferi' në Gjilan janë arrestuar dy të dyshuar pasi që pasi janë ndalur me veturën e tyre me targa vendore i kanë kundërshtuar zyrtarë...

Pejë - Arrestohet i dyshuari me katër qese kokainë e marihuanë

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme ka arrestuar një person në rrugën “Papa Klementi” në Pejë, për posedim të paautorizuar të substancave ...

Konfiskohen aparate të lojërave të fatit, armë, drogë e para në aksionin e policisë në Prishtinë e Drenas

Tre persona janë arrestuar për organizim të lojërave të fatit dhe për mbajtje të armëve pa leje.