Postet nga: Kokainë

Mbi 45 kg kokainë nga Brazili në portin e Durrësit, në pranga një kosovar e një agjent doganor nga Tirana

Mbrëmjen e së mërkurës, në kuadër të operacionit anti-drogë të koduar “Tranziti”, u sekuestruar 45.5 kg kokainë në një kontejner në Portin e Durrësit që vinte ...

Erdhi nga Brazili, policia shqiptare jep detaje për 45 kg kokainë që u kapën në Durrës

Policia në Shqipëri ka dhënë detaje për kapjen e një sasie kokaine në portin e Durrësit, mbrëmjen e sotme.

Ndër vite në Kosovë rreth 130 persona kanë vdekur nga mbidoza e drogës

Vdekjen nga mbidoza me narkotikë po vlerësohet se më së shumti e shkakton përzierja e drogave dhe përdorimi i shumëllojshmërisë së tyre. Ndër vite ...

Kapen 2.2 tonë kokainë në Peru, në kërkim 2 shqiptarë

Policia peruane shkatërron bandën e kokainës, që vepronte mes Kolumbisë, Ekuadorit dhe Shqipërisë, dhe që “kokë” e trafikut ishin dy shqiptarë, ndaj të cilëve është ...

Policia gjen marihuanë e kokainë në Obiliq, arrestohet një person

Njësiti i anti-drogës së Policisë së Kosovës dje në fshatin Kryshec të Obiliqit, ka gjetur një sasi të konsiderueshme të substancave të ndryshme narkotike tek një person ...

Arrestohet gjakovari, e fshihte kokainën në oborrin e tij

Policia e Kosovës pas hetimeve disa mujore ka arritur që të identifikoj dhe kuptoj se një person i dyshuar në Gjakovë, në vende të ndryshme të oborrit të tij ë...

Arrestohen tre gjakovarë, në veturë policia gjeti marihuanë dhe kokainë

Janë arrestuar tre gjakovarë pasi në veturën e tyre janë gjetur dhe sekuestruar 52.85 gramë substancë narkotike e llojit marihuanë e 5.63 gramë substancë narkotike e llojit kokainë.

Dy të dyshuar kapen në flagrancë duke tregtuar drogë, sekuestrohet edhe një pushkë

Dy persona janë arrestuar në flagrancë nga Policia e Kosovës në kryeqytet duke shitur/blerë substancë narkotike që dyshohet të jetë kokainë.