Postet nga: emërimi

Pa u bërë një muaj shkarkohet drejtori i Minierës në Stan Tërg, emërohet U.D i ri

Një dorëheqje, një emërim, një shkarkim e një emërim tjetër i ri, kanë ndodhur në javët e fundit në Ndërmarrjen Publike “Trepça”, pë...

Kurti emëron Ejup Maqedoncin ministër të Mbrojtjes

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka njoftuar Ministria e Mbrojtjes tani e tutje do të drejtohet nga Ejup Maqedonci.

Dyshime për shkelje ligjore në rastin e emërimit të Blerta Zeqirit drejtoreshë e Qendrës Kinematografike

Emërimi i Blerta Zeqirit në postin e drejtoreshës së Qendrës Kinematografike të Kosovës (QKK) po dyshohet se është bërë në mënyrë të paligjshme.

Dyshimet se ministri Çeku shkeli rregulloren për punë e Këshillit Drejtues të Baletit Kombëtar kur emëroi anëtarët e rinj të këtij këshilli

Në fund të tetorit që shkoi, ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku emëroi Këshillin e ri Drejtues (KD) të Baletit Kombëtar të Kosovës (...

UP hap konkurs për emërim, riemërim dhe avancim të personelit akademik

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” më 4 maj ka shpall të hapur konkursin për emërimin, riemërimin ose avancimin e personelit akademik në fakultetet e UP-së.

Qeveria britanike: Stuart Peach do të mbështesë dialogun Kosovë-Serbi

Qeveria e Britanisë së Madhe ka theksuar se i dërguari i posaçëm për Ballkanin Perëndimor Stuart Peach, i emëruar nga kryeministri Boris Johnson, do të ...

Britania e Madhe e emëron ish-oficerin e NATO-s të dërguar të posaçëm për Ballkanin Perëndimor

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson e ka emëruar Stuart Peach, të dërguar  të posaçëm për Ballkanin Perëndimor.

Emërohen anëtarët e Këshillit Kombëtar të Shkencës

Me 69 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim Kuvendi i Kosovës i ka emëruar anëtarët e Këshillit Kombëtar të Shkencës.