Postet nga: bechtel-enka

Kosnett: Infrastruktura moderne sjellë zhvillim

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett në përurimin e autostradës Prishtinë-Han i Elezit ka thënë se vetë prezenca e kaq shumë pë...

FOTO - Gjithçka gati për përurimin e Autostradës 'Arbën Xhaferi'

Ndonëse me pesë muaj vonesë, sot përurohet Autostrada "Arbën Xhaferi" që buxhetit të vendit i kushtoi rreth 700 milionë euro.

Me 5 muaj vonesë, sot hapet autostrada Prishtinë - Shkup

Pas një pune të gjatë prej disa vitesh, sot do të përurohet autostrada Prishtinë – Elez Han “Arbën Xhaferi”, në hapje të së cilës do të marrin pjesë ...

I vdekuri nga aksidenti i djeshëm ishte punëtor i Bechtel-Enkas - FOTO

Personi i cili vdiq pas aksidentit të djeshëm në autostradën ‘Arben Xhaferi’ ishte punëtor i kompanisë ‘Bechtel-Enka’.

Pal Lekaj: 'Bechtel Enka'-s ia kemi paguar 25 milionë euro, 28 milionët e tjerë i paguajmë me pjesë

Qeveria Haradinaj i ka paguar 25 milionë euro të borxhit ndaj kompanisë “Bechtel&Enka” nga 53 milionë euro shtesë për autostradën ‘Arbën Xhaferi’.

Zgjatja e afatit për autostradën 'Arben Xhaferi' - KDI del me detaje të reja

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), sot nga ora 11:00 pritet të mbajë konferencë për media lidhur me zgjatjen e afatit për përfundimin e autostradës Prishtinë-Han ...

MI: Kemi zgjatur afatin e pagesës së 53 milionëve, jo kryerjen e punimeve nga Bechtel & Enka

Ministria e Infrastrukturës ka reaguar pas publikimit të lajmit se kjo e fundit si dhe kompania Bechtel & Enka janë marrë vesh që kësaj të fundit t’i ...

Çfarë thotë kryesuesi i ri i KPK-së për 53 milionëshin e autostradës?

Kryetari i ri i KPK-së, Bahri Hyseni ka komentuar 53 milionë euro shtesë të cilat Qeveria e Kosovës ka ndarë shtesë për “Bechtel – Enkan” për autostradën e ...