Postet nga: Debat

LDK kërkon të diskutojë 'mosrealizimin' e projekteve kapitale nga qeveria

Lidhja Demokratike e Kosovës, LDK sot ka deponuar një kërkesë për debat parlamentar për të diskutuar për siç thonë ata, mosrealizimin e projekteve kapitale pë...

Debat i ashpër mes deputetëve demokratë në Kuvendin e Shqipërisë

Një debat i ashpër mes deputetëve të Partisë Demokratike Gazment Bardhi dhe Edmond Spaho është zhvilluar sot në seancën plenare të Kuvendit të Shqiperisë.

Integrimet evropiane të Kosovës sonte në #KallxoPernime

Sonte në #KallxoPernime ndiqeni debatin për integrimet evropiane të Kosovës.

S’ka kuorum për debat për shtrenjtimin e rrymës, PDK dhe LDK lëshojnë seancën

Deputetët e partive opozitare, PDK dhe LDK kanë lëshuar sallën e seancës pasi nuk ka pasur kuorum për ta futur në rend dite si mocion ...

Nagavci dhe Hoxha vazhdojnë debatin për anëtarin ndërkombëtar të KShC-së

Një debat rreth emërimit të anëtarit ndërkombëtar të Këshillit Shtetëror të Cilësisë, Klemen Miklaviq është zhvilluar mes ministres së Arsimit, Arbërie Nagavci ...

Debat në mes deputetëve për shkarkimin e bordit të RTK-së

Komisioni  për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal, është duke shqyrtuar rekomandimin e Komisionit për Buxhet, Punë dhe Transfere për shkarkimin e bordit të Radio ...

Debat Pernime për rimëkëmbjen ekonomike - LIVE

Në emisionin e sotëm "KALLXO Pernime", do të diskutohet për rimëkëmbjen ekonomike në vendin tonë.

Instituti Demokratik i Kosovës debaton për të ardhmen politike nën moton “Viti i ri, dialogu i vjetër”

Nën moton “ Viti i ri, dialogu i vjetër” pjesë e këtij diskutimi ishin: Agron Bajrami, kryeredaktor në Koha ditore, Miodrag Miliceviq, drejtor ekzekutiv i OJQ AKTIV dhe ...