Postet nga: kallxo për shqipërinë

Durrës, nis rikonstruksioni i objekteve të dëmtuara nga tërmeti

Në Durrës kanë nisur punimet për rikonstruksionin e pallateve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit në shkallën DS3 (nevojë për përforcim strukturor ...

Paratë që u mblodhën për shqiponjën e Xhakës e Shaqirit, dërgohen në Shqipëri

Festimi me shqiponjë në kampionatin e fundit botërorë të dy futbollistëve zviceran me origjinë shqiptare, Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri kishte marrë vëmendjen e gjithë botës.

Gashi: Fat i mirë që tërmeti s’ka ndodhur gjatë verës

 

(VIDEO) Autoritetet shembin objektet e dëmtuara në Thumane

Autoritet në Shqipëri kanë filluar me rrënimin e objekteve të dëmtuara nga tërmeti në Thumanë.

Varrosen dy vëllezërit nga Gjilani që vdiqën nga tërmeti në Shqipëri, merr pjesë Albin Kurti

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të Shemsedin dhe Isah Abazi që vdiqën tragjikisht në Durrës si pasojë e ...

VIDEO - Momenti kur nxirret shëndosh e mirë 33 vjeçari nga gërmadhat

Zjarrfikësit e Mallakastrës së Shqipërisë kanë publikuar pamjet e aksionit të tyre duke shpëtuar një 33 vjeçar, duke e nxjerrë të gjallë nga rrënojat e ...

Haskuka: Në Prizren po vijnë edhe njerëz që s’janë prekur nga tërmeti

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka në një prononcim para mediave ka bërë të ditur se që nga dita e mbrëmshme janë ardhur mbi 80 persona që ...

Qeveria jep detaje për mbledhjen e ndihmave dhe dërgimin e tyre në Shqipëri

Duke e parë interesimin e madh të qytetarëve të Kosovës për t’i ndihmuar të prekurëve nga tërmeti në Shqipëri, Qeeria e Kosovës ...