Postet nga: jarinjë

Pritjet deri në katër orë për të dalë nga Kosova

Deri në katër orë janë duke pritur qytetarët për të dalë nga Kosova në pikën kufitare në Merdare.  Sipas të dhënave të publikuara nga Ministria ...

Shtetasi serb arrestohet në Jarinjë, i gjendet drogë

Një shtetas i Serbisë është arrestuar në orët e mbrëmjes pasi ka kaluar pikën kufitare në Jarinjë.

Konfiskohen dhjetëra pajisje për prodhimin e bitcoinave në Jarinjë

40 pajisje të cilat prodhojnë kriptovaluta dixhitale janë konfiskuar para disa minutash në pikën kufitare në Jarinjë.

Në këto pika kufitare të Kosovës ka kolona dhe pritje të gjata

Nga 12 pikat kufitare të cilat lidhin Kosovën me vendet e tjera të rajonit, vetëm në pikën kufitare te Dheu të Bardhë ka kolona e pritje të gjata.

Arrestohet në Jarinjë punëtori serb i Byrosë Kosovare të Sigurimeve

Milan Vukashinoviq, punonjës i Byrosë Kosovare të Sigurimeve, thuhet se është arrestuar sot në pikën kufitare të Jarinjës.

Konfiskohen pjesë rezervë të makinave bujqësore pa dokumentacion në Jarinje

Në pikën kufitare të Jarinjes në Leposaviq është aportuar se nga Policia është ndaluar një automjet me targa vendore, me vozitës të gjinisë mashkullore, i cili përmes ...

Pritje të gjata për mërgimtarët në Merdar

Qendra Kombëtare për Menaxhimin Kufitar ka njoftuar se në Merdar ka pritje dhe kolona të gjata.

Ndalohet Automjeti i Qeverisë së Serbisë me 222 CD nga Ngjarjet e Marsit 2004

KALLXO.com merr vesh nga burime të policisë se një automjet i organeve të Qeverisë së Serbisë i tipit “Shkoda” me ngjyrë hiri është ndaluar në Jarinje mbrëmë.