Postet nga: Bitcoin

Bitcoin arrin rekord të ri me mbi 70 mijë dollarë

Monedha virtuale Bitcoin arriti një rekord të ri të hënën (11.03.2024), me mbi 70,400 dollarë.

Bitcoin shkon mbi 68,000 dollarë, në ndjekje të një niveli rekord

Bitcoin është rritur me një çmim të lartë dje, e martë 04.03.2024, duke e tejkaluar vlerën prej 68,600 dollarësh dhe duke iu afruar nivelit më të lartë të të gjitha ...

Rritja e re e madhe e kriptomonedhave, Bitcon dhe Ether kapin shifra të larta

Sezoni i rritjes së kriptomonedhës, duket se është në ecje të plotë, dhe përkrahësit më të mëdhenj të këtij tregu - bitcoin dhe ether, kanë ...

Vlera e Bitcoin sërish mbi 50 mijë dollarë

Pas një kohe kur vlera e bitcoin ishte në rënie të vazhdueshme dhe në fund të vitit 2022 një bitcoin vlente rreth 15 mijë dollarë, disa ekspertë financiarë filluan të flasin ...

Bitcoin mund ta arrijë çmimin e 100 mijë dollarëve deri në fund të vitit 2024 

Për herë të parë që nga prilli i vitit 2022, çmimi i një bitcoin kaloi 45,000 dollarë dhe kjo kriptomonedhë e mbylli vitin e kaluar me një fitim prej më shumë ...

Britaniku i dëshpëruar në kërkim të një hard disku me 8 mijë bitcoin-a

Kur filloi mania e kriptomonedhës disa vite më parë, me ndihmën e së cilës shumë u pasuruan, emri i James Howells nga Njuporti, një nga figurat tragjike ...

Tesla shet shumicën e bitcoin që kishte në pronësi

Tesla e cila bëri bujë vitin e kaluar kur zbuloi një investim të madh në Bitcoin, tani e ka shitur shumicën e kriptomonedhave që kishte në pronësi. 

Kriptovaluta po e bën një rikthim të madh

Ka qenë një vit absolutisht brutal për investitorët në bitcoin dhe kriptovalutat e tjera.