Postet nga: jarinjë

Ministri i Brendshëm dhe ai i Mbrojtjes vizitojnë pikat kufitare në Jarinjë e Bërnjak (FOTO)

Dy ministrat e qeverisë aktuale, ai i Mbrojtjes Armend Mehaj dhe ministri i Brendshëm Xhelal Sveçla, kanë vizituar dy pikat kufitare që lidhin Kosovën me Serbinë, në ...

(VIDEO) Blindohet pika kufitare në Bërnjak

Mëngjesin e sotëm Policia e Kosovës njoftoi se një makinë e zyrtarëve policor në veri të vendit është sulmuar sërish me armë.

Nuk ka marrëveshje për targat, në Bërnjak e Jarinjë vazhdohet puna njëjtë

Dhjetëra vetura janë parë derisa kalonin nga Serbia në Kosovë dhe anasjelltas ndërsa vazhdonte ende vendosja e letrave ngjitëse nëpër autmjete për të mbuluar ...

Arrestohet nën dyshimet për dhënie të mitos në pikën kufitare në Jarinje

Një burrë, shtetas i Serbisë, është arrestuar nga Policia e Kosovës pasi dyshohet se i kishte ofruar ryshfet një polici.

Foto: Policia e Kosovës

Kolona për të hyrë në Kosovë nga pika kufitare Dheu i Bardhë

Deri në një orë janë duke pritur qytetarët për të hyrë në Kosovë në pikën kufitare Dheu i Bardhë.

Policia për nisjen e qytetarëve drejt Serbisë: Situata është e qetë dhe stabile

Më shumë se dhjetë autobusë janë nisur drejtë Rashkës e Tutin-it me qytetarë serbë të veriut të Kosovës për të votuar në zgjedhjet që po mbahen në ...

Foto: Policia e Kosovës

Kolonë 2-kilometërshe në pikën kufitare në Jarinjë pas nisjes së qytetarëve për zgjedhjet në Serbi

Më shumë se dhjetë autobusë janë nisur drejtë Rashkës e Tutin-it me qytetarë serbë të veriut të Kosovës për të votuar në zgjedhjet që po mbahen në ...

Ministri Sveçla viziton policët kufitarë në Jarinjë dhe Bërnjak

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka vizituar pikat kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak me qëllim për të parë nga afër punën ...