Postet nga: Dheu i Bardhë

Pikë kalimi kufitar te 'Dheu i bardhë' i pakalueshëm

Vendi ynë është duke u përballur me reshje shiu dhe bore, si pasojë e reshjeve të fundit disa pjesë të Kosovës janë vërshuar. Pas këtyre vë...

Në këto pika kufitare të Kosovës ka kolona dhe pritje të gjata

Nga 12 pikat kufitare të cilat lidhin Kosovën me vendet e tjera të rajonit, vetëm në pikën kufitare te Dheu të Bardhë ka kolona e pritje të gjata.

Dy të arrestuar se hynë ilegalisht në Kosovë nga Maqedonia e Veriut

Dy të dyshuar janë arrestuar pasi kishin hyrë në Kosovë nga Maqedonia e Veriut në mënyrë ilegale.

Arrestohet i dyshuari pasi i kërkon viktimës 3 mijë e 500 euro për udhëtim deri në Belgjikë

Një person është arrestuar mbrëmjen e së shtunës në Pikën Kufitare Dheu i Bardhë, për kontrabandë me migrant.

Arrestohet mashtruesi pas tri vjetëve

Një 33 vjeçar me inicialet M. H është arrestuar pas tri vjetëve nga Policia e Kosovës.

Kapet nga policia duke kaluar ilegalisht kufirin

Një person nuk ka arritur të kaloj kufirin tek Dheu i Bardhë për shkak të dokumentacionin jo të rregullt.

Marrje Ryshfeti në Pikën Kufitare

Policia e Kosovës njofton për një rast të dyshuar të marrjes së ryshfetit në pikën kufitare Dheu i Bardhë.

Në Gjilan Policia Thyen Rekordin në Konfiskim të Drogës

Në pikëkalimin kufitar “Dheu i Bardhë” pasditen e së premtes policia ka konfiskuar sasisë më të madhe të drogës të kontrabanduar gjatë këtij viti.