Postet nga: janjevë

Sulmohet një doktoreshë në Janjevë

Një sulm fizik është raportuar gjatë ditës së djeshme në rrugën “Dardania” në Janjevë. 

Arrestohet i dyshuari për sulm seksual të një të miture në Janjevë të Lipjanit

Një person i dyshuar për sulm seksual ndaj një vajze të mitur është arrestuar të hënën nga Policia.

Kryeministri Kurti viziton Janjevën në Ditën e Krishtlindjeve

Në ditën e Krishtlindjes, kryeministri Albin Kurti, ka vizituar fshatin Janjevë.

Policia sekuestron armë dhe municion në Janjevë të Lipjanit

Një person ka përfunduar prapa grilave të shtunën pasi forcat e rendit gjatë kontrollit kanë gjetë dhe sekuestruar municion armësh.

Lipjan, burri sulmohet fizikisht nga gruaja e tij

Një burrë nga Janjeva e Lipjanit ka raportuar në Polici se është sulmuar fizikisht nga bashkëshortja e tij.

Arrestohen dy të mitur për tentimvrasje me sëpatë në Janjevë

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona të dyshuar për një vrasje në tentativë me sëpatë që ka ndodhur më 6 janar në Janjevë.

VIDEO: Janjevë, ujqit mbysin 90 dele

Një ngjarje jo e zakonshme ndodhi sot në Janjevë.

Lipjan - Mban kundërligjshëm një fëmijë, arrestohet

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person në fshatin Janjevë të Lipjanit pasi që i njëjti dyshohet se kundërligjshëm ka marrë apo mbajtur ...