Postet nga: itali

Drogë nga Shqipëria drejt Italisë, 41 të arrestuar

Një operacion paralel antidrogë është duke u zhvilluar në Pulja, në provincat e Leçes, Brindizit dhe Barit.

Hoxha kërkon përkrahje e Italisë për vizat

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, është duke qëndruar për një vizitë zyrtare në Itali.

Përfundon drama e pengjeve në Itali, arrestohet pengmarrësi

Policia italiane arrestoi Francesco Amaton, i cili sot nën kërcënimin e thikës po mbante pengje në një postë të Pjeva Modoleno, raporton ANSA.

​Katër të vdekur nga stuhia në Itali

Katër persona kanë humbur jetën sot në Itali, si pasojë e një stuhie të madhe që përfshiu vendin.

Apple dhe Samsung gjobiten për ngadalësimin e qëllimshëm të telefonave

Hetimet italiane zbuluan se përditësimi i softuerit 'ngadalëson performancën dukshëm', duke nxitur blerje të reja.

Italia përfshihet nga moti i ligë

Italia përfshihet nga moti i keq. Shira të fortë ranë pasditen e së dielës në Catanese, duke shndërruar rrugët në lumenj, shkruan tgcom.it.

Dy vëllezër shqiptarë kapen duke shitur kokainë në stacion treni

Dy vëllezër shqiptarë janë arrestuar në stacionin e trenit të Campagnola Emilia në Itali pasi u kapën me kokainë.

Kapet skafi me mbi 500 kg drogë, pranga dy skafistëve shqiptarë

Një gomone me më shumë se 500 kg marijuanë është kapur nga Guardia di Finanza e Brindisit, ndërsa në pranga janë vënë dy trafikantët shqiptarë, raporton oranews.