Postet nga: itali

Tribunali i mundëson Berlusconit kthimin në politikë

Një gjykatë në Milan ka vendosur që Silvio Berlusconi mund të hyjë në garë për udhëheqje të Italisë, pas dënimit prej 5 vjetësh për mashtrim.

A e dini pse kulla e Pizës është e pjerrët?

Kullën e Pizës në Itali e njihni si një kullë e cila është mjaft interesante për shkak të pjerrtësia së saj.

Grabitet shtëpia e ish-kryeministrit italian

Hajdutët kanë thyer shtëpinë e ish-kryeministrit italian Romano Prodi në kohën kur ai dhe bashkëshortja e tij nuk ishin aty, duke vjedhur bizhuteri në vlerë prej 30 ...

Goditet Banda e Grabitësve në Itali, 16 Shqiptarë të Arrestuar

Karabinierët italianë arrestuan 18 persona, 16 prej të cilëve shqiptarë dhe dy italiane pas një hetimi për vjedhje dhe grabitje me pasoja të rënda në zonën e ...

Itali, Vret Shefin se i Dha 100 Euro 'më Pak Pagë'

Një sipërmarrës i moshës 55-vjeçare u ekzekutua me të shtëna pistolete nga një punonjësi i tij të shtunën.

Sulm në Itali, Plagosen Migrantët Afrikanë

Një person ka shtënë me armë zjarri drejt kalimtarëve në qytetin Italian, Macerata, duke plagosur disa migrantë afrikanë, ka njoftuar policia për sulmin që po shihet si ...

Dy të Vdekur pas Daljes së Trenit nga Binarët

Një tren ka dalë jashtë binarëve në afërsi të Milanos, ku për pasojë kanë mbetur të vdekur dy persona.

Për Shkak të Kërcënimeve 200 Gazetarë Mbrohen nga Policia Italiane

Rreth 200 gazetarë italianë përfitojnë mbrojtje policore, për shkak të kërcënimeve, njoftoi sot Ministria e Brendshme italiane.