Postet nga: itali

Pasuritë e paluajtshme ‘shpëtimi’ i trafikantëve shqiptarë - Si i pastronin paratë grupi i strukturuar në Itali?

Një grup trafikantësh shqiptarë në Itali është goditur nga policia.

Policia e Kosovës identifikon dy BMW X6 të vjedhura në vitin 2010 (FOTO)

Policia Kufitare e Kosovës në Vërmicë ka idenfikuar dy vetura BMW X6, të vjedhura në vitin 2010.

Mjekët nga ShBA dhe Italia i operojnë në QKUK fëmijët me anomali në zemër

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, ka njoftuar se që nga data 7 maj janë kryer 9 operacione në zemër të hapur dhe 15 intervenime kardiologjike te fëmijë...

Italia vazhdon masat kundër çmimit të lartë të naftës 

Qeveria italiane ka vazhduar masat për të zvogëluar shpenzimet për konsumatorët, pas rritjes së mprehtë të çmimeve të naftës, ka thënë Qeveria në Romë ...

Italia do të nënshkruajë marrëveshje për gaz me Algjerinë

Kryeministri i Italisë Mario Draghi do të vizitojë Algjerinë të hënën për të nënshkruar një marrëveshje për rritjen e importeve të gazit natyror.

UP hap thirrjen për bursa në Programin Erasmus+ në Universitetin e Trentos në Itali

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina”, ka hapur thirrjen për aplikim për bursa për semestrin veror, për mobilitete në Universiten e Trentos në Itali, në kuadë...

Gazeta italiane: Elsa Lila, nga këngëtare e Sanremos në kontabiliste e tregtarëve të drogës

Këngëtarja shqiptare, Elsa Lila u arrestua dje nga policia italine në shtëpinë e saj në San Lorenzo, shkruan gazeta italiane Corriere Della Serra.

Vdes ambasadorja italiane në Australi, dyshohet se ra nga ballkoni

Ambasadorja italiane në Australi, Francesca Tardioli, është gjetur e vdekur jashtë shtëpisë së saj.