Postet nga: itali

Në Itali, 99% e viktimave të koronavirusit s'ishin të vaksinuara

Gati 99% e njerëzve që kanë vdekur nga koronavirusi në Itali që nga shkurti i këtij viti, nuk kanë qenë të vaksinuar plotësisht, tha të martën Instituti ...

Pamje - Dita e ‘errët’ për tifozët e futbollit anglez, përleshen mes vete

 

Vendet e G20-ës diskutojnë përgjigjen globale ndaj pandemisë

Ministrat e jashtëm të vendeve të G20-ës, u takuan të martën në Itali për të diskutuar krizat globale me theks të veçantë pandeminë e ...

Blinken të dielën në Itali, takime me udhëheqësit kryesorë dhe Papën

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken pritet të vizitojë të dielën Italinë, si pjesë e një turi takimesh në disa vende evropiane. Ai do të takohet me udhëheqë...

Ministri italian Luigi Di Maio sot në Kosovë

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Italisë, Luigi Di Maio sot viziton Kosovën.

Kapet një sasi paundësh në portin e Durrësit, ishin fshehur në një furgon

Një sasi e konsiderueshme paundësh britanikë janë kapur mbrëmjen e sotme në portin e Durrësit.

Italia në formë të lartë, nëntë ndeshje radhazi pa pësuar gol

Italia ka shënuar fitore spektakolare ndaj Turqisë me rezultat 3-0, në ndeshjen hapëse të Kampionatit Europian “Euro 2020”.

Ministri Elbert Krasniqi qëndron për vizitë zyrtare në Itali

Ministri i Ministrisë së Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka bërë një vizitë zyrtare në Itali.