Postet nga: antonio tajani

Rama kërkon që BE-ja të dalë me deklaratë të re për dialogun Kosovë-Serbi

Shqipëria ka kundërshtuar deklaratën e shefit për politikë të jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, për dialogun Kosovë-Serbi dhe ka kërkuar që blloku ...

Lajçak informon shefin e diplomacisë italiane për situatën në veri të Kosovës

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka takuar ministrin e Jashtëm të Italisë, Antonio Tajani, të cilin e ...

Osmani takohet me zv/kryeministrin italian, diskutojnë për marrëveshjen e Ohrit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar një takim në Romë me zëvendëskryeministrin, njëkohësisht ministrin e Jashtëm italian, Antonio Tajani.

Italia i jep mbështetje propozimit të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka takuar zëvendëskryeministrin, njëherësh ministrin e Punëve të Jashtme të Italisë, Antonio Tajani.

Tajani: Italia është në dispozicion të Kosovës e Serbisë për të gjetur zgjidhje

Ministri i Jashtëm i Italisë, Antonio Tajani, ka thënë se e sheh si gjest pozitiv vendimin e Qeverisë së Kosovës për shtyrjen e shqiptimit të gjobave ...

Tajani kërkon falje që iu referua pjesëve të Kroacisë dhe Sllovenisë si italiane

Kryetari i Parlamentit Europian kërkoi falje pasi iu referua pjesëve të Kroacisë dhe Sllovenisë si italiane.