Postet nga: itali

Helmohen nga ushqimi 100 turistë holandezë

Rreth 100 turisë holandezë që ishin duke qëndruar në Via Ponzio, në hotelin “Gjernerata e Re” në Itali, kanë shfaqur simptoma të helmimit me ushqim.

I futet në shtëpi si vajza e shoqes, gruaja i merr të moshuarës arin dhe 10 mijë euro

Një 81-vjeçare italiane ka rënë pre e mashtrimit të një gruaje, e cila më pas e ka grabitur.

Moti i lig godet Italinë, evakuohen qindra persona

Italia po përballet me motin e lig që ka përfshirë pjesën qendrore dhe veriore të vendit.

Grabitet furgoni i blinduar me 2.5 milionë euro

Banditët kanë bllokuar rrugën me dy automjete të rënda

Tërmet në Itali

Një tërmet i shkallës 3.2 ballë ka goditur gjatë natës provincën e Romës në Itali.

Shpërthen vullkani, mbyllet një aeroport në Itali

Mali Etnës në Itali, vullkani më i lartë dhe më aktiv i Evropës, shpërtheu të hënën, duke liruar një sasi të madhe hiri në qiell ...

Gjashtë të vdekur dhe dhjetëra të lënduar në një diskotekë

Pesë të mitur dhe një nënë që shoqëronte vajzën e saj kanë vdekur gjatë një rrëmuje në një diskotekë në Ancona të Italisë. 35 të tjerë kanë ...

Presidenti Thaçi shkarkoi ambasadoren Alma Lama - Dokument

Alma Lama, ish-deputetja e Vetëvendosjes dhe me pas edhe e LDK-së, e cila ishte emëruar ambasadore në verën e vitit 2016, nuk do të jetë ambasadore e Kosovë...