Postet nga: Istog

I moshuari në shtëpinë e pleqve kanoset nga mbikëqyrësi

Një person i moshuar, banor në shtëpinë e pleqve në Gorakoc të Istogut ka raportuar në polici se është kanosur.

Aksident mes katër veturave me pesë të lënduar në Istog

Një aksident trafiku mes katër veturave ka ndodhur sot rreth orës 14:05, në fshatin Cërrcë të Istogut.

FOTO: Bilanci i dëmeve nga erërat e forta, një i lënduar në Prishtinë

Erërat e forta me të cilat u përball pjesa më e madhe e Kosovës kanë shkaktuar dëme materiale.

Përleshje masive në Istog, arrestohen tri gra-vajza, dy burra marrin lëndime

Përleshje masive mes disa personave ka ndodhur ditën e djeshme në fshatin Serboban të Istogut. Sipas Policisë së Kosovës në përleshje janë përfshirë disa persona ...

Vdes 24 vjeçari në spital pas lëndimeve të marra në ndërtimtari në Istog

Policia e Kosovës në rajonin e Pejës ka njoftuar se mbrëmë ka vdekur një i ri i moshës 24 vjeçare si pasojë e lëndimeve të ...

Arrestohet çiklisti në Istog pasi sulmoi policët

Policia në rajonin e Istogut kanë pranuar informatë se një çiklist po lëvizte i kapur për një rimorkio dhe po rrezikonte zhvillimin e trafikut.

Arrestohet pasi grushtoi një grua

Një shtetas i Shqipërisë është arrestuar nga policia mbrëmjen e kaluar pasi ka grushtuar një shtetase të po të njëjtit vend.

Në Istog mbahet 'Festivali i Peshkimit dhe Gatimit'

Kompania “Trofta” dhe klubet e Peshkimit në bashkëpunim me Odën e Afarizmit të Kosovës organizojnë “Festivalin e Peshkimit dhe Gatimit”.