Postet nga: Istog

Dëmet nga shiu, Qendra e Regjistrimit Civil në Istog e mbyllur që nga 6 gushti

Qendra e Regjistrimit Civil në Istog po qëndron e mbyllur që nga 6 gushti. Si pasojë e reshjeve të shiut objekti ka pësuar dëmtime serioze dhe është jashtë ...

Istog, arrestohet i dyshuari pasi i dehur ofendoi policët

Një person është arrestuar në rrugën ‘Nënë Tereza’ në Istog, pasi i njëjti kishte shkaktuar probleme në treg dhe ka fyer zyrtarët policor.

Policia heton vdekjen e gruas në Istog e cila u dërgua e vdekur në QMF

Një grua në fshatin Dobrushë të Istogut ka vdekur nën rrethana të dyshimta dje.

Istog, arrestohet i dyshuari për shtytje në vetëvrasje të një gruaje

Një person është arrestuar dje në Komunën e Istogut.

Tentoi të shiste pajisje bujqësore të 'vjedhura', arrestohet nga Policia

Një rast i pazakontë ka ndodhur në Pejë. Një person ka tentuar të shiste pajisje bujqësore të cilat nuk kishin qenë pronë e tij.

Pamje mishi i dyshimtë që planifikohej për tu shitur përfundon në kontenjerë

Para katër ditëve, një sasi e mishit i cili dyshohet të jetë i prishur është asgjësuar në Istog.

Bukuria e pashijuar: Pandemia privon istogasit nga freskia e “Burimit”

Hysniu është kthyer së fundmi nga Kanadaja në vendlindjen e tij në Istog dhe orëve të mbrëmjes, shpesh merr udhë rrëzë bregut të këtij qyteti, aty ...

Istog, arrestohet burri, ushtronte në vazhdimësi dhunë fizike e psikike ndaj gruas

Policia e Istogut ka arrestuar një person nën dyshimin se në vazhdimësi ka sulmuar fizikisht e psikikisht bashkëshorten e tij.