Postet nga: Istog

Në Istog realizohet gara tradicionale “Ujku Garues”, vendin e parë e fitoi Policia Ushtarake

Në ambientet e kazermës “Ushtaret e NATO-s” në Istog, është realizuar gara tradicionale “Ujku Garues” me këtë raste është mbajtur ceremonia e përfundimit të garës që ë...

Vetaksident në Istog, lëndohet një person

Një person ka pësuar lëndime trupore si pasojë e një vetaksidenti që ka ndodhur sot në fshatin Tomoc të Istogut.

Disa kabllo dhe një antenë janë përfshirë nga zjarri në Istog

Një antenë dhe disa kabllo janë përfshirë nga zjarri në Istog në rrethana të panjohura. Kështu bëhet e ditur në raportin 24-orësh të policisë së Kosovë...

Arrestohet i dyshuari për dhunimin e një gruaje në Istog

Një burrë në Istog është arrestuar nën dyshimin se ka dhunuar një grua.

Një grua raportohet e zhdukur në Istog

Një grua në Istog është raportuar e zhdukur në Policinë e Kosovës.

Gjuajtje më Kallashnikov në një aheng në Istog, Policia arreston dy persona

Policia e Kosovës njofton se gjatë ditës së djeshme kanë qarkulluar disa video-incizime, nё tё cilat shihen dy qytetarë tё cilët ishin duke shtёnё me armё ...

E mbajti dhunshëm një grua në makinë për katër orë, arrestohet burri nga Istogu

Të mërkurën policia ka arrestuar një burrë në Istog pasi dyshohet se dhunshëm e kishte futur në makinën e tij një grua, shtetase e Shqipërisë, ...

Banorët e fshatit Vrellë të Istogut të rrezikuar nga përçuesit elektrikë të dëmtuar - FOTO

Disa përçues dhe një shtyllë elektrike në rrugën “Qazim Hakaj”, të fshatit Vrellë në Istog, janë dëmtuar dhe kjo po paraqet rrezik për banorët ...