Postet nga: Istog

Izolohen disa familje në Istogu, kishin kontakte me të infektuaren me coronavirus

Disa familje nga Istogu janë izoluar për shkak të kontakteve që kanë pasur me punëtoret e organizatës ku ka punuar 22 vjeçarja nga Italia, e cila është ...

Istog, dy të arrestuar për vjedhjen e 5 akumulatorëve

Dy persona (njëri i mitur) janë arrestuar nën dyshimin se janë autorët e një vjedhje që ka ndodhur në fshatin Vrellë të Istogut.

Arrestohet burri, pasi rrahu gruan

Një burrë është arrestuar nën dyshimin se ka rrahur gruan e tij.

Arrestohen dy burra e një grua në rajonin e Pejës për vjedhje të pyllit

Në dy raste të ndara janë arrestuar tre persona të dyshuar në rajonin e Pejës, për vjedhje të pyllit.

Istog, arrestohet i kërkuari nga Gjykata

Policia e Rajonit të Pejës ka njoftuar se është arrestuar i dënuari nga Gjykata për veprën penale – mashtrim.

Gjendet e vdekur një grua në Istog

Një grua është gjetur e  vdekur brenda banesës së saj në Istog.

Qeveria e Albin Kurtit ndan 433 mijë euro për dëmet nga erërat në Pejë e Istog

Qeveria e Kosovës ka ndarë rreth 433 mijë euro për riparimin e shkollave dhe çerdheve të dëmtuara nga erërat në komunat e Pejës dhe Istogut.

Istog, mësimi rifillon nesër në të gjitha shkollat përveç në Kaliqan dhe Muzhevinë

Shkollat do të hapen nesër në komunën e Istogut për të rifilluar mësimin, i cili u ndërpre, pas reshjeve të mëdha të borës ...