Postet nga: Istog

Ankesa për Prerje Ilegale të Pyjeve në Istog

Ankesa për Prerje Ilegale të Pyjeve në Istog

Në shumë raste, qytetarë të ndryshëm janë ankuar në KALLXO.com për prerjen e ilegale të druve në malet e Istogut. Autoritet komunale thonë së kanë ndalur prerjet ...

Aksion i Policisë Kundër Kanabisit në Istog

Në Istog, Policia në bazë të disa informacioneve që kishte marrë, arriti që të lokalizojnë një vend ku po kultivohej bimë narkotike.

Pesë Fshatra të Istogut në Terr Pesëditor

Disa fshatra të komunës së Istogut që disa ditë kanë mbetur pa energji elektrike si pasojë e dëmtimit të shtyllave elektrike nga era e fuqishme e para disa ...

Bora e Era Shkaktojnë Kaos në Istog

Fotografitë që kanë ardhur në KALLXO.com flasin për një kaos në rrugët e kësaj komune. Në to shihen pjesë të kulmeve të garazheve të hedhura në...

19 Vjeçja Vdes në Aksident Trafiku

Siç bën të ditur policia, aksidenti ka ndodhur sot rreth orës 03:00,në hyrje të fshatit Gurrakoc të Istogut, derisa  vetura e tipit “ Seat-Ibiza”  kishte dalë jashtë kontrollit dhe ...

Zihen Duke Vjedhur Dy të Mitur

Policia e Kosovës njofton se gjatë ditës së djeshme ka arrestuar dy persona të mitur, të cilët janë zënë në flagrancë duke vjedhur në një lokal.

Memorialet e Istogut, Shembull i Mirë në Nivel Kombëtar

Memorialet e Istogut, Shembull i Mirë në Nivel Kombëtar

Në komuna tjera mund të shihen gjithkah shtatore e komplekse memoriale të dëmtuara e të papastra nëpër Kosovë, por Istogu përbën një përjashtim.

Xhiro Çiklizmi nga Mustafa e Zhbogar (VIDEO)

Xhiro Çiklizmi nga Mustafa e Zhbogar (VIDEO)

Kryeministri Isa Mustafa sot në Istog i ka hipur biçikletës për të bërë një xhiro në shtegun te vendi i quajtur “Burimi”.