Postet nga: Islam Thaçi

Tragjedia e familjes Gashi – Drejtori i Haskukës premton se do largohen shtëpitë që paraqesin rrezik

Më 6 qershor të vitit 2016, Xheneta po luante në rrugë dhe nga shembja e shtëpisë afër vendbanimit të saj ajo pësoi plagë të rënda në kokë dhe ...

Drejtori i Inspektoratit në Prizren ankohet për kërcënime

Dejtori i Inspektoratit në Komunën e Prizrenit, Islam Thaçi thotë është kërcënuar pas largimit të konstruksioneve metalike në lokalin “Princ”, i cili është në Qendrën ...

Prizren- Vazhdon largimi i objekteve pa leje në Qendrën Historike

Drejtoria e Inspektorave në Prizren, ka vazhduar me aksionin e saj për largimin e të gjitha objekteve dhe terrasave të cila i kanë ngritur bizneset e ndryshme, raporton KALLXO....

Rrënimi i terrasës në lokalin e familjes së Bujar Hasanit, flet Komuna e Prizrenit - VIDEO

Dy ish-drejtorët e komunës së Gjilanit dalin para gjyqit

Në gjykatën e Gjilanit sot u mbajt shqyrtimi gjyqësor ish-drejtorit komunal të Urbanizmit, Valon Shefkiu dhe ish-drejtorit të Shërbimeve Publike në komunën e Gjilanit, Naser Korç...

Lirohet nga akuza ish-anëtari i bordit të Eco-Higjienës në Gjilan

Senad Ramaj, i akuzuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare është liruar nga akuzat e Prokurorisë nga Gjykata Themelore e Gjilanit.

Gjilan - Shtyhet seanca për ryshfet

Gjykimi për dhënie dhe marrje ryshfeti ndaj dy të akuzuarve Sabri Miftari rojtar pylli nga komuna e Vitisë si dhe ndaj Reshat Bajrami nga Gjilani nuk është mbajtur ...