Postet nga: Islam Thaçi

Gjykata i kthen mbrapsht prokurorisë për rastin “Abi Çarshia”

“Aktakuza është konfuze, dhe si e tillë nuk lejon mundësinë e një procedure të drejtë pa zvarritje e pengesa të këtij procesi, sa kompleks, aq edhe të ndjeshë...

Haskuka komenton aktakuzën ndaj zyrtarëve për rastin e “Abi Çarshinë”

Shtatë ditë pasi Prokuroria e Prizrenit ngriti aktakuzë ndaj gjashtë zyrtarëve të Komunës së Prizrenit, ka reaguar kryetari i kësaj komune, Mytaher Haskuka.

‘Abi Çarshia’ - Historia e ndërtimit, rrënimit, deri te aktakuza ndaj zyrtarëve të Komunës

 

Dosja e Prokurorisë: Shuma që ‘Abi Çarshia’ kërkon si dëmshpërblim për aneksin e objektit të rrënuar

Prokuroria e Prizrenit sot ka ngritur aktakuzë ndaj Drejtorit të Inspektoratit Islam Thaçi dhe ndaj pesë zyrtarëve tjerë, lidhur me rrënimin e aneks  objektit pa leje të ...

Ekskluzive: Për çka akuzohet kryeinspektori i Prizrenit lidhur rreth rrënimit e objektit pa leje të ‘Abi Çarshia’?

Ndaj Drejtorit të Inspektorateve në Prizren Islam Thaçi sot Prokuroria e Prizrenit ka ngritur aktakuzë lidhur me rrënimin e aneks objektit pa leje të kompleksit “ Abi Çarshia”:

Gjilan, dënim me burg për shoferin që goditi për vdekje 18 vjeçarin

Në Gjykatën e Gjilanit, në mes lotësh, është mbajtur seanca ndaj të akuzuarit Kushtrim Zeneli për aksidentin me pasojë vdekjen, ku kishte vdekur djali i vetëm ...

Kllokot, zyrtari akuzohet se vodhi 10 litra naftë të paguara nga komuna

Vlasta Bogdanoviq, asistent i kryesuesit të Kuvendit Komunal të Kllokotit, doli sot para Gjykatës së Gjilan si i dyshuar se vodhi naftë të paguar nga buxheti komunal.

Prizren, Inspektorati largon reklamat e vendosura pa leje

Drejtoria e Inspektoratit në Prizren ka filluar largimin e tabelave reklamuese të vendosura në pjesë të ndryshme të qytetit, pa leje.