Postet nga: Abi Çarshia

Gjykimi për rrënimin e aneksit të 'Abi Çarshisë', dëshmitari tregon vlerën e dëmit

Në shqyrtimin gjyqësor të mbajtur në Gjykatën e Prizrenit, ndaj zyrtarëve të Komunës së Prizrenit të akuzuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare me ...

Haradinaj viziton kompaninë që ndërtoi pa leje dhe kanosi gazetarët

Një udhë e disa punë. Kështu mund të përshkruhet itinerari i kryeministrit të dorëhequr, Ramush Haradinaj, nga Prishtina në Prizren.

Aktakuzë ndaj menaxherëve të “ Abi Çarshia “ për kanosje të gazetarëve

Ndaj tre personave është ngritur aktakuzë për kanosje dhe sulm ndaj gazetarëve ditën e 19 qershorit, kur filloi rrënimi i një pjesë të qendrës tregtare Abi Ç...

Komuna e pafuqishme karshi objektit pa leje te ‘Abi Çarshia’ - VIDEO

Një mal institucionesh i kanë dalë kundër rrënimit të objektit brenda kompleksit të qendrës tregtare ‘Abi Çarshia’, pronë e ish-kandidatit për deputet i PDK-së, Irfan Fusha. ...

Avokati i 'Abi Çarshisë': Inspektorati i Komunës po vepron qëllimshëm dhe kundërligjshëm

Avokati i 'Abi Çarshia', Betim Kadolli në një konferencë për media ka thënë se veprimet e Inspektoratit të Prizrenit janë të ngutshme dhe të qëllimshme.

Vazhdon rrënimi në objektin e ‘Abi Çarshia’ në Prizren

Drejtoria e Inspektorateve në Komunën e Prizrenit ka bërë të ditur se sot do të vazhdojë me ekzekutimin e vendimit për rrënimin e pjesës pa ...

Komuna e Haskukës e vendosur për rrënimin e objektit pa leje të kompleksit ‘Abi Çarshia’

Drejtoria e Inspektoratit në Komunën e Prizrenit janë shprehur të bindur se vendimi i tyre për rrënimin e objektit ‘Abi Çashia’ është i ligjshëm dhe si ...

Bizneset i dalin në mbrojtje ‘Abi Çarshisë’

Oda Ekonomike e Kosovës i ka dalur në mbrojtje qendrës tregtare "Abi Çarshia", në Prizren, një pjesë e së cilës ka nisur të rrënohet nga Komuna ...