Postet nga: Islam Thaçi

Konflikti për borxh, gjykata e Gjilanit merr vendim për të dyshuarin

Gjykata e Gjilanit i caktoi 1 muaj arrest shtëpiak të dyshuarit për armëmbajtje pa leje dhe shkaktim të rrezikut të përgjithshëm.

Rrahja me tërfurq, dështon seanca për shkak të mungesës së ekspertit mjekoligjor

 

“Abi Çarshia” reagon ndaj rrëzimit të objektit, kërkon kompensim nga komuna

Investitori i qendrës tregtare ‘Abi Çarshia’ ka reaguar ndaj rrënimit që sot Komuna e Prizrenit i ka bërë një pjese të objektit.

Inspektorati në Prizren pengohet ta rrënojë objektin pa leje në ‘Abi- Çarshia’

Drejtoria e Inspektoratit në Prizren sot ka shkuar të rrënojë një pjesë të qendrës tregtare të quajtur ‘Abi- Çarshia’, në pronësi të Irfan Fushës, ish-kandidat pë...

Aktakuza: Të akuzuarit u rrahën me lopatë e tërfurk

Në Gjykatën e Gjilanit sot është mbajtur seancë gjyqësore në rastin e Sinan Hasanit, Ilir Hasanit dhe Sami Salihut, të cilët gjatë rrahjes ndërmjet tyre kishin ...

Gjykimi për ryshfet ndaj zyrtarit të Gjykatës së Prishtinës, i dëmtuari mungon në seancë

Baki Rrahmani, i akuzuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare ka dalë sot para Gjykatës së Gjilanit.

Rrahja në mal, gjykata shpall vendimin për të akuzuarit nga Vitia

Mevlud Ilazi dhe babai i tij Hazir Ilazi të cilët akuzoheshin nga Prokuroria janë shpallur fajtorë sot nga Gjykata e Gjilanit.

Detaje nga gjykimi për 825 kg drogë të fshehur në tavolina

Në gjykimin për 824 kg drogë të llojit marihuanë, i njohur si rasti ‘Shkurt”, janë dhënë fjalët përfundimtare.