Postet nga: inspektor

Inspektorët akuzohen për keqpërdorimit të detyrës zyrtare

Enver Ismajli, Naser Vllasi dhe Dobrivoje Milkoviq, inspektorët në Kamenicë kanë dalë para gjykatësit në Gjilan për t’u përballur me akuzën e Prokurorisë e ...

Kamenicë, shtiret si inspektor dhe kërcënon një pronare biznesi me gjobë 11 mijë euro

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në fshatin Rogoqicë të Kamenicës pasi që i njëjti dyshohet se kishte mashtruar një biznesmene nga Shqipëria e cila ...

Më shumë inspektorë për të mbikëqyrur zbatimin e Ligjit të punës

Numri i vogël i inspektorëve të punës, jo rrallë herë është përmendur si një prej arsyeve të moszbatimit të Ligjit të punës, respektivisht shkeljjes së ...

Arrestohen 2 inspektorë të ATK-së, dyshohet se morën ryshfet nga pronari i një biznesi në Fushë-Kosovë

Policia e Kosovës sot ka arrestuar dy inspektorë të ATK-së nën dyshimin për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe marrje të ryshfetit.

Pamjet ku inspektori mbulohet me para, Prokuroria autorizon hetime paraprake

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj ka autorizuar gjatë ditës së sotme Policinë në Malishevë të kontrollojë tek inspektori i Komunës së Malishevës, Driton Krasniqi, ...

Gjilan, paraburgim për të dyshuarin për sulm ndaj ish-kryetarit të veteranëve të UÇK-së

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditëve të pandehurit N.H. i cili ...

IPK nënshkruan kontratat me inspektorët e ‘pezulluar‘

Inspektorati Policor i Kosovës ka nënshkruar kontratë me 17 inspektorë hetues.