Postet nga: Gjykata Themelore në Prizren

Mungon anëtarja e trupit gjykues, shtyhet gjykimi ndaj ish-inspektorit Bujar Nerjovaj

Mungesa e anëtares së trupit gjykues Ajser Skenderi ka bërë që seanca e sotme ndaj ish-drejtorit të Inspeksionit në Komunën e Prizrenit, Bujar Nerjovaj të shtyhet.

Dënohet me burg i akuzuari për ngacmim të 12-vjeçares

Gjykata Themelore në Prizren ka dënuar më dy vite burg të akuzuarit T.TH, i cili akuzohet se ngacmoi seksualisht një 12-vjeçare.

Gjuajti me armë policinë dhe inspektorët, 1 muaj paraburgim për të dyshuarin

Është caktuar paraburgimi me kohëzgjatje për një muaj për të pandehurin i cili gjuajti me armë në drejtim të zyrtarëve policor kufitar dhe inspektorëve të ...

Një muaj paraburgim të pandehurit që dyshohet se e kërcënoi me vrasje postierin e Gjykatës

Gjykata e Prizrenit ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaj ndaj të pandehurit, i cili dyshohet se kishte kërcënuar me vrasje postierin e Gjykatës.

30 ditë paraburgim të pandehurit që dyshohet se goditi viktimën dhe i kaloi sipër me veturë

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje 30 ditë, ndaj të pandehurit G.H., pasi i njëjti më 1 dhjetor dyshohet se kishte goditur dhe ...

Dënim me gjobë ndaj të akuzuarit për falsifikim të diplomave

Gjykata e Prizrenit e ka dënuar me 700 euro gjobë të akuzuarin D.G., për falsifikim të diplomave të shkollës së mesme dhe falsifikim të diplomave nga qendra ...

Gjykata merr vendim për Leutrim Latifin dhe dy personat tjerë të dyshuar për grabitje të armatosur

Një muaj paraburgim i është caktuar Leutrim Latifit, Ibrahim Qadrakut dhe një personi të tretë me inicialet R.F., për plagosjen dhe tentim grabitjen e cila ndodhi të hë...

1 muaj paraburgim për personin që dyshohet se sulmoi kamarierin me thikë në Prizren

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar paraburgim prej 1 muaji, një të dyshuari me inicialet R.K., pasi që i njëjti kishte sulmuar me thikë një kamarier në një lokal ...