Postet nga: Ibrahim Idrizi

Akuzohen për 'spiunazh' në biznesin e djemve të Isa Mustafës

Në Gjykatën e Ferizajt ka vazhduar seanca gjyqësore ndaj Enliat Shalës, Ramadan Latifajt dhe Isa Shitit, të cilët nga Prokuroria akuzohen për keqpërdorim të ...

Ferizajasi lirohet nga akuza për drogë

Visar Asllanit, i cili akuzohej nga Prokuroria për posedim të narkotikut, është shpallur i pafajshëm nga Gjykata e Ferizajt.

Nis rigjykimi ndaj ish-gjykatëses Safete Tolaj, djalit të saj dhe policit

Në Gjykatën e Ferizajt ka filluar rigjykimi ndaj ish-gjyqtares Safete Tolaj, e cila po akuzohet nga Prokuroria për veprat penale - keqpërdorim të pozitës apo autoritetit ...

Vazhdon gjykimi i Faik Graincës për peticionin e falsifikuar

Në Gjykatën e Ferizajt ka vazhduar seanca ndaj ish Drejtorit të Urbanizmit Faik Grainca i cili akuzohet për keqpërdorim të pozitës zyrtare.

Kaçanikasi i akuzuar për kokainë e para të falsifikuara, pranon fajin vetëm për paratë false

Suad Strazha, i cili akuzohet për falsifikim të parave dhe shitje të narkotikëve, e ka pranuar fajësinë për paratë false, por jo edhe për dy ...

200 euro gjobë për posedim të sprejit

Në gjykatën e Ferizajt është mbajtur seanca kundër Granit Hyseni, i akuzuar nga Prokuroria për posedim të armës ose mjetit të rrezikshëm.

Sëmuret i akuzuari, dështon seanca për keqpërdorim detyre

Inspektori i Komunës së Shtimes, Taulant Salihaj,  i akuzuar për keqpërdorim të detyrës nuk erdhi sot në Gjykatë.

Gjykimi për fajde, dëshmitari: Nga i akuzuari kam marrë hua por pa interes

Në gjykimin për fajde ndaj të pandehurit Xheladin Halimi në Gjykatën e Ferizajt ka dëshmuar Blerim Hashani.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!