Postet nga: fisnik tolaj

Nis rigjykimi ndaj ish-gjykatëses Safete Tolaj, djalit të saj dhe policit

Në Gjykatën e Ferizajt ka filluar rigjykimi ndaj ish-gjyqtares Safete Tolaj, e cila po akuzohet nga Prokuroria për veprat penale - keqpërdorim të pozitës apo autoritetit ...

Dështon seanca ndaj ish-gjyqtares, avokati i zënë me tjetër rast

Sot në gjykatën e Ferizajt është paraparë të mbahet seanca gjyqësore ndaj ish gjyqtares Safete Tolaj,djalit të saj Fisnik Tolaj dhe Granit Shehut.

Arsyet pse Gjykata e Apelit e ktheu në rigjykim rastin ndaj ish- gjyqtares Safete Tolaj

Gjykata e Apelit ka njoftuar sot se rasti ndaj të akuzuarve Fisnik Tolaj, Safete Tolaj dhe Granit Shehu është kthyer në rigjykim.

Prokuroria kërkon rigjykim për ish-gjyqtaren Safete Tolaj dhe rritje të dënimit për djalin e saj

Në Gjykatën e Apelit  është mbajtur seanca për rastin e ish-gjykatëses Safete Tolaj, si dhe djalit të saj, Fisnik Tolaj dhe zyrtarit policor, Granit Shehaj.

Lirohet ish-gjyqtarja Safete Tolaj, dënohet djali i saj Fisniku

Gjykata e Ferizajt ka liruar nga akuza për keqpërdorim të detyrës zyrtare, ish-gjyqtaren Safete Tolaj. Sipas aktgjykimit të kësaj gjykate, Prokuroria nuk ka vërtetuar akuzë...

Gjykata nesër jep vendimin për Safete Tolajn

Shpallja e aktgjykimit ndaj të akuzuarës Safete Tolaj, ish-mbikëqyrëse e Gjykatës së Deçanit, djalit të saj Fisnik Tolaj dhe të akuzuarit tjetër Granit Shehu ...

Rast i shënjestruar, ish-gjyqtarja Tolaj sërish para gjykatës

Ish-gjyqtarja, Safete Tolaj, e akuzuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare do të përballet sërish para Gjykatës në Ferizaj. Bashkë me ish-gjyqtaren, të akuzuar janë ...

Dëshmitari: Në Deçan flitej se djali i gjyqtares Tolaj ‘kryente punë në Gjykatë’

Ka vazhduar edhe sot gjykimi ndaj ish-gjyqtares Safete Tolaj, djalit të saj, Fisnik Tolaj, dhe zyrtarit policor Granit Shehaj.