Postet nga: arianit koci

Udhëtimi i prokurorit për në Amerikë shtyn gjykimin ndaj Pal Lekajt për subvencionet e komunës

Gjykimi ndaj ish-kryetarit të komunës së Gjakovës, Pal Lekaj, për subvencionet e shpërndara në Gjakovë, pas tre muajsh nga mbajtja e seancës së fundit, ishte ...

Pas uljes së dënimit të Shukri Bujës, flet avokati i tij

Ish kryetari i Lipjanit dhe këshillari i Presidentit, Shukri Buja është dënuar sot me 2 vjet denim me burg për veprën e keqpërdorimit të detyrës. ...

Përfundon rigjykimi ndaj Shukri Bujës dhe të tjerëve në rastin 'Feronikeli'

Ka përfunduar rigjykimi ndaj ish-kryetarit të Komunës së Lipjanit, Shukri Buja, i cili po akuzohet për marrje ryshfeti dhe ushtrim ndikimi, si dhe tetë të akuzuarve tjerë.

Dështon për të katërtën herë dështon seanca gjyqësore për gazin lotsjellës në Kuvend

Ka dështuar sërish të mbahet seanca gjyqësore ndaj ish-deputeteve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu dhe Besa Baftiu, si dhe deputetëve të Aleancës pë...

Gjykata e merr rezultatin e testit të Shukri Bujës për COVID-19 para tij

Ish-kryetari i komunës së Lipjanit, Shukri Buja, dhe tetë të akuzuar të tjerë në rastin e njohur si “Feronikeli’, janë deklaruar të pafajshëm në akuzat e prokurorisë gjatë ...

Koci e Vokshi: Me paralajmërimin për padi ndaj Shpresa Loshajt, kemi kërkuar tërheqjen ose korrigjimin e deklaratave të saj

Pas raportimit nga KALLXO.com lidhur me paralajmërimin për padi ndaj përfaqësueses së organizatës joqeveritare “Pishtarët” në Deçan, Shpresa Loshaj, nga ana e ...

Aktivistja e shoqërisë civile kërcënohet me padi nga avokatët për betejën kundër hidrocentraleve në bjeshkët e Deçanit

Përfaqësuesja e organizatës joqeveritare "Pishtarët" në Deçan, Shpresa Loshaj, thotë se është "kërcënuar" nga avokatët e kompanisë Kelkos Energy, Arianit Koci dhe ...

Avokati i njohur rezulton negativ për COVID-19

Avokati kosovar, Arianit Koci ka njoftuar se ka rezultuar negativ në testin për COVID-19.