Postet nga: Ibrahim Idrizi

200 euro gjobë për posedim të sprejit

Në gjykatën e Ferizajt është mbajtur seanca kundër Granit Hyseni, i akuzuar nga Prokuroria për posedim të armës ose mjetit të rrezikshëm.

Sëmuret i akuzuari, dështon seanca për keqpërdorim detyre

Inspektori i Komunës së Shtimes, Taulant Salihaj,  i akuzuar për keqpërdorim të detyrës nuk erdhi sot në Gjykatë.

Gjykimi për fajde, dëshmitari: Nga i akuzuari kam marrë hua por pa interes

Në gjykimin për fajde ndaj të pandehurit Xheladin Halimi në Gjykatën e Ferizajt ka dëshmuar Blerim Hashani.

Dështon seanca ndaj ish-gjyqtares, avokati i zënë me tjetër rast

Sot në gjykatën e Ferizajt është paraparë të mbahet seanca gjyqësore ndaj ish gjyqtares Safete Tolaj,djalit të saj Fisnik Tolaj dhe Granit Shehut.

Dy dëshmitarë të rinj dëshmuan në gjykimin e ish-drejtorit të Komunës së Ferizajt

Dy dëshmitarë janë dëgjuar sot në gjykimin e ish-drejtorit të Urbanizmit dhe Mjedisit të Komunës së Ferizajt, Faik Graincës, për keqpërdorim të detyrës ...

Mërgimtari dënohet në Ferizaj për 50 euro të falsifikuara

Nevzat Azemi, një mërgimtar nga Ferizaj që punon në Gjermani, u dënua sot nga gjykata për falsifikim të një bankënote 50 euro.

Vrasja në Shtime: Mërgimtari del nga paraburgimi në arrest shtëpiak

Gjykata në Ferizaj ia ka zëvendësuar masën e paraburgimit me atë të arrestit shtëpiak Nuhi Nrecajt, i dyshuar për rastin e vrasjes së muajit të ...

Shtetasi i Maqedonisë së Veriut i ndaluar në Ferizaj ekstradohet në Zvicër

Sot në gjykatën e Ferizajt është mbajtur seanca për ekstradim të Gazi Selmanit për të cilin kishte urdhërarrest nderkombëtar nga Interpoli, si dhe kërkesë ...