Postet nga: Ibër Lepenci

Turbullirë e ujit në kanalin e Ibër Lepencit, ndërpritet furnizimi në disa zona të rajonit të Prishtinës

Kompania Rajonale e Ujësjellësit (KRU) Prishtina ka njoftuar për ndërprerjen ujit të pijes në Fushë Kosovë në lagjen “Kalabria”, në një pjesë të Prishtinës, Drenasit ...

Rrëfimi se si u mbyt 9 vjeçari në kanalin e Ibër-Lepencit

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Vaganicë të Mitrovicës, një ditë më parë. Atje ka humbur jetën një 9 vjeçar, që dyshohet të ketë rënë në Kanalin ...

Mitrovicë, gjendet pa shenja jete një fëmijë në kanalin e 'Ibër Lepencit'

Një fëmijë është gjendur pa shenja jete në kanalin e “Ibër Lepencit”, në fsharin Vaganicë të Mitrovicës.

Ujmani

ZRrE gjobit 'HC Ujmanin' me 110 mijë euro për një kontratë të shitjes së energjisë

Zyra e Rregullatorit të Energjisë i ka shqiptuar gjobë 110 mijë euro hidrocentralit të Ujmanit e cila është në kuadër të ndërmarrjës së ‘Ibër Lepenc’.

Ujësjellësi, turbullim i ujit në kanalin e Ibër Lepencit, këto zona do kenë reduktime

Kompania Rajonale e Ujësjellësit ‘Prishtina’ ka njoftuar se si pasojë e turbullimit të ujit në kanalin e Ibër Lepencit nga reshjet e fundit, do ketë reduktime në ...

Hoti e Kuçi takojnë përfaqësuesit e “Ibër – Lepenc” dhe KRU “Prishtina”, flasin për rimëkëmbjen ekonomike

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi ka pritur sot përfaqësuesit e Ndërmarrjes Hidroekonomike “Ibër – ...

Qeveria rendit arsyet për shkarkimin e Bordit të "Ibër-Lepencit"

Mungesa e transparencës, mbipunësimi dhe nepotizmi i skajshëm janë disa nga arsyet që janë përmendur në vendimin e Qeverisë Kurti për shkarkimin e Bordit të ...

Drenasi sot mbetet pa furnizim me ujë