Postet nga: hysni gucati

Çka thuhet në urdhër arrestin ndaj Hysni Gucatit, tri pretendimet e Prokurorit Special

Zyra e Prokurorit të Specializuar para pak minutash ka bërë publike edhe urdhërarrestin me të cilin u arrestua Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës ...

Çka ndodhi sot gjatë bastisjes së EULEX-it në zyret e OVL-UÇK-së

E gjitha nisi mëngjesin e sotëm, kur papritur në zyrat e Organizatës së Veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, arrijnë pjesëtarë të shumtë të ...

Zyra e Prokurorit të Specializuar: Gucati u arrestua për frikësim të dëshmitarëve

Zyra e Prokurorit të Specializuar në një njoftim ka thënë se arrestimi i Kryetarit të OVL-UÇK-së ka ndodhur për shkak se i njëjti po dyshohet pë...

EULEX- Hysni Gucati u arrestua pasi pati fletarrest

Në një njoftim për media EULEX-i ka thënë se Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës është arrestuar në bazë të një fletarresti dhe një ...

Zyra e Prokurorit të Specializuar nuk tregon arsyet e arrestimit të kryetarit të OVL-UÇK-së, Hysni Gucati

Gjatë ditës së sotme pjesëtarë të EULEX-it kanë arrestuar kryetarin e OVL-UÇK-së në Prishtinë, Hysni Gucatin.

Nisen për në Hagë të arrestuarit e sotëm, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj

Kryetari i OVL-së, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj janë duke u transferuar për në Hagë. Kështu ka deklaruar avokati i OVL-UÇK-së Tomë Gashi para pak minutash.

“Rrufeja” për herë të tretë në zyrat e OVL-UÇK, Gjykata Speciale hesht përsëri

Sot, për herë të tretë, një person u shfaq pranë zyrave të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Këtë herë, ...

OVL UÇK: Dosjet e Gjykatës Speciale janë origjinale

Dy palë dokumentacione u dorëzuan në zyrat e organizatave të veteranëve të luftës qe dy herë nga persona të cilët nuk kanë mundur të identifikohet nga ...