Postet nga: hysni gucati

Në Apel avokati kërkon uljen e dënimit për Hysni Gucatin: Nuk ka ndonjë provë që personat janë dëmtuar

Në Dhomat e Specializuara të Hagës është mbajtur seanca e Apelit në çështjen e ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni ...

Sot pritet të mbahet seanca e Apelit në çështjen Gucati dhe Haradinaj

Paneli i Gjykatës së Apelit në Dhomat e Specializuara të Hagës, sot pritet të mbajë seancën në çështjen Gucati dhe Haradinaj.

Me 1 dhe 2 dhjetor do të mbahet seanca e Apelit në çështjen Gucati dhe Haradinaj

Paneli i Gjykatës së Apelit ka caktuar seancën në çështjen e ish-krerëve të OVL-UÇK-së, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj.

KMDLNj: Hysni Gucati nesër i nënshtrohet operacionit

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, ka bërë të ditur se ish-kryetari i OVL e UÇK-së, Hysni Gucati do t’i në...

Ekaterina Trendafilova: Haradinaj dhe Gucati kanë apeluar

Kryetarja e Dhomave të Specializuara, Ekaterina Trendafilova në konferencë për media njoftoi se të akuzuarit Haradinaj dhe Gucati kanë kundërshtuar vendimin e Dhomave dhe për këtë ...

Hysni Gucati vjen në Kosovë

Ish-kreu i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati i cili u dënua me katër vjet e gjysmë burg nga Gjykata Speciale, ...

Hysni Gucati lirohet nga Gjykata Speciale për vizitë familjare në Kosovë

Ish-kreu i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati i cili u dënua me katër vjet e gjysmë burg nga Gjykata Speciale, ...

Vdes babai i Hysni Gucatit

Avdullah Gucati, babai i Hysni Gucatit, kreut të OVL- UÇK-së ka vdekur sot.