Postet nga: hysni gucati

Dhomat e Specializuara

Debate të shumta për nxjerrjen e provave në rastin ndaj Gucatit dhe Haradinajt

Nxjerrja e provave dhe informacioneve në çështjen kundër krerëve të OVL-UÇK-së ka ngjallur debate në mes të avokatëve dhe Zyrës së Prokurorit të Specializuar.

Sot mbahet seanca ndaj Gucatit dhe Haradinajt

Seanca statusore ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt pritet të mbahet sot në orën 15:00.

Gjykata Speciale cakton datën e seancës së ardhshme ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt

Sipas njoftimit të Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS), seanca ardhshme dy zyrtarëve të OVL të UÇK-së Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj, do të mbahet më 30 mars, me ...

Haradinajt dhe Gucatit, u vazhdohet paraburgimit deri më 1 prill

Dy krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës, Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt u është vazhduar masa e paraburgimit.

Prokuroria Speciale thotë se prej 379 materialeve, 142 i janë dorëzuar mbrojtjes

 

Prokuroria: Nuk do të thërrasim të gjithë dëshmitarët që paraqiten në rastin e Haradinajt dhe Gucatit

Prokuroria e Specializuar në Hagë që po i akuzon Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn për pengim të drejtësisë, ka thënë sot se i kanë përmbushur detyrat ...

Specialja mban seancën e radhës ndaj Gucatit e Haradinajt

Zyra e Prokurorit të Specializuar do të mbajë sot seancën për dy krerët e OVL-UÇK-së, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj.

Nasim Haradinaj kërkon që seanca e nesërme të mbahet pa prezencën e tij

Mbrojtja e nënkryetarit të OVL-UÇK Nasim Haradinaj, përmes një shkresë ka kërkuar që seanca e nesërme për ecurinë e çështjes, të mbahet pa prezencë...