Postet nga: homazhet

Mbahet mbledhje komemorative për Edi Shukriun 

Akademia e Shkencave dhe Arteve e Kosovës ka mbajtur sot një mbledhje komemorative për të kujtuar anëtaren e saj, Edi Shukriun.

Nderohet producentja Vjosa Berisha, Kurti: Iku gruaja që e futi vendin në hartën e kulturës botërore

Qytetarë të shumtë, zyrtarë të lartë shtetërorë, politikanë e artistë i kanë dhënë sot lamtumirën e fundit producentes Vjosa Berisha.

Të enjten mbahen homazhe për Vjosa Berishën

Nesër (e enjte) do të mbahem homazhe për nder të producentes kosovare Vjosa Berisha.

Qeveria publikon agjendën shtetërore të aktiviteteve për Ditën e Pavarësisë së Kosovës

Qeveria e Republikës së Kosovës ka bërë publike agjendën qeveritare për shënimin e 14 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, më 17 shkurt 2022.

Krerët e institucioneve të Kosovës bëjnë homazhe në Reçak

Krerët e institucioneve të Kosovës, presidentja, Vjosa Osmani, kryeparlamentari, Glauk Konjufca dhe kryeministri, Albin Kurti kanë bërë homazhe në Kompleksin Memorial të Reçakut në 23 vjetorin e ...

Babai i Astrit Deharit: Prokuroria ta zbardh rastin sa më shpejtë

Aktivitete të ndryshme do të mbahen gjatë ditës së sotme në përvjetorin e pestë të vdekjes së Astrit Deharit, ish-aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje.

Kurti, Osmani e Konjufca bëjnë homazhe te varret e dëshmorëve të komunës së Prishtinës

Presidentja Vjosa Osmani, kryeparlamentari Glauk Konjufca e kryeministri Albin Kurti gjatë ditës së sotme kanë bërë homaxhe te varrezat e dëshmorëve të komunës së Prishtinë...

Bëhen homazhe për këngëtaren Violeta Rexhepagiqi

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi  e përcjellë nga stafi i MKRS-së, në një ceremoni të organizuar para objektit të ministrisë, kanë bërë homazhe pë...