Postet nga: helmimi

Fakulteti Juridik i Harvardit nxjerr raport për përgjegjësinë e OKB-së lidhur me helmimin nga plumbi në kampet e Kosovës

Helmimi nga plumbi, i romëve, ashkalinjve dhe egjiptianëve në kampet e drejtuara nga OKB-ja për personat e zhvendosur nga lufta në Kosovë dhe mosdhënia e llogarisë ...

Dyshime për helmim nga uji, 130 banorë të fshatit Gorancë të Hanit të Elezit kërkojnë ndihmë në QKMF

Që nga dita e djeshme, në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Han të Elzit kanë kërkuar ndihmë rreth 130 banorë të fshatit Gorancë. Dyshimet e para janë ...

Qytetarë të Kaçanikut me simptoma helmimi, shkak dyshohet të jetë uji i pijes

Uji i cili burgon nga ujësjellësi rajonal në Komunën e Kaçanikut dyshohet të jetë njëra nga arsyet që shumë qytetarë që jetojnë në disa fshatra ...

Abramovich dhe negociatorët ukrainas kanë pasur simptoma të helmimit

Oligarku rus Roman Abramovich, i cili është përpjekur të luajë rolin e ndërmjetësuesit ndërmjet Moskës dhe Kievit për të ndalur luftën në Ukrainë, ...

Helmimet nga uji në Deçan, ngritet aktakuzë ndaj dy zyrtarëve të “Hidrodrini” në Pejë

Prokuroria Themelore në Pejë ka ngritur aktakuzë ndaj dy zyrtarëve të kompanisë së ujësjellësit “Hidrodrini” në Pejë, në lidhje me dyshimet për helmimet që kanë ndodhur ...

Gruaja nga Prishtina dyshohet se ka vdekur nga helmimi prej ushqimit, rasti po hetohet nga Prokuroria

Një burrë ka raportuar se bashkëshortja e tij ka ndërruar jetë si pasojë e helmimit nga ushqimi që kishte konsumuar në një  restorant.

Prishtinë, dyshime për helmim të disa personave, Inspektorati mbyll subjektin ku ishte përgatitur ushqimi

Disa raste të dyshuara të helmimit nga ushqimi janë paraqitur në fshatin Trudë të Prishtinës.

Identifikohen personat që janë parë afër Manastirit të Deçanit, pritet verifikimi nëse kanë kanë lidhje me helmimet

Prokuroria e Pejës ka njoftuar se në bashkëpunim me Agjencinë Kosovare për Inteligjencë dhe Policinë e Kosovës kanë arritur t’i identifikojnë dy persona që janë ...