Postet nga: helmimi

Dhjetëra viktima në Iran pas helmimit me alkool

Së paku 24 persona kanë vdekur në Iran në disa incidente të ndara, pas konsumimit të alkoolit, raportojnë mediat iraniane.

Ngordhin peshqit në lumin Mirusha (FOTO)

Komuna e Malishevës ka njoftuar se sot në mëngjes, është vërejtur një dukuri e pazakontë në një pjesë të lumit Mirusha, pasi një pjesë e madhe e ...

Dokument : Vazhdon kontrolli strikt ndaj restorantit ku dyshohet se u helmuan gjilanasit

Janë bërë më shumë se dy javë që kur kuzhina e restorantit ‘Garden’ në Gjilan ka rifilluar punën pasi kishte qenë e mbyllur në vazhdën e një ...

Ekskluzive: Detajet e helmimit masiv në Gjilan

Menaxheri dhe shefi i kuzhinës së restoranit ‘Garden’ në Gjilan janë intervistuar nga Prokuroria nën dyshimet për helmim masiv të qytetarëve në rrethana ende të pasqaruara.

Qindra të sëmurë, 11 të vdekur nga helmimi me kërpudha në Iran

Mbi 800 njerëz janë helmuar pasi kanë ngrënë kërpudha të egra toksike në perëndim të Iranit.

G7-ta i Kërkon Rusisë Llogari për Rastin Skripal

Ministrat e Jashtëm të Grupit të Vendeve më të Industrializuara, të njohur si G7, i bënë thirrje Rusisë që të ofrojë "informacione të plota" për helmimin e ...

Haradinaj me Britaninë në Rastin e Helmimit të Skripal-it

Kryeministri Ramush Haradinaj reagoi pas gjetjeve të fundit në lidhje me helmimin e ish-agjentit rus Sergei Skripal në Britani.

Moska Mohon se Helmi për Ish-Spiunin Rus Erdhi nga Rusia

Zyrtarët rusë kanë hedhur poshtë raportimet e gazetës britanike, se agjenti nervor, i përdorur në helmimin e ish-spiunit rus në Angli, ka ardhur nga një ndërtesë ...