Postet nga: gjykata e gjakovës

Dosja e prostitucionit në Malishevë, si shitej vajza për 20-50 euro?

Gjykata e Gjakovës ka shpallur fajtorë D.M. dhe N.B. të akuzuar për mundësim ose detyrim në prostitucion në bashkëkryerje.

Dilema e tatuazhit, Supremja vendos për rastin e të akuzuarit për grabitje

Trim Vokshi ishte shpallur fajtor për grabitje në tentativë dhe ishte dënuar nga Gjykata e Gjakovës me 3 vjet e 6 muaj burgim.

Punëtori ra nga 8 metra lartësi, pronari i akuzuar dënohet me 6 muaj burgim

Gjykata e Gjakovës sot e ka shpallur fajtor dhe e ka dënuar me 6 muaj burgim të akuzuarin Rexhep Kadrushi.

Gjykata vendos për burrin i cili dyshohet se sulmoi dhe dhunoi seksualisht dy vajzat e tij të mitura

Është caktuar masa e paraburgimit prej një muaj ndaj të pandehurit F.K., i cili dyshohet se ka sulmuar seksualisht njërën vajzë të tij të mitur dhe po ...

Pal Lekaj dhe të tjerët lirohen nga akuza për korrupsion (VIDEO)

Ish-kryetari i Gjakovës, Pal Lekaj; ish-drejtori i Bujqësisë, Ismet Isufi; ish-zyrtari financiar, Gani Rama dhe biznesmeni Veli Hajdaraga janë liruar nga akuzat në rastin e shpërndarjes së ...

25 vjet burg për mikun që vrau dhëndrin në Bardhaniq të Gjakovës

Për vrasjen e ndodhur në korrik të vitit 2020 në Bardhaniq të Gjakovës, ku miku vrau dhëndrin duke e goditur disa herë me thikë, Gjykata e Gjakovës ...

Avokati i viktimës 13-vjeçare të dhunuar: Dënimi me 6 vjet burgim më duket i ashpër

Gjykata e Gjakovës më 8 nëntor e ka dënuar me 6 vjet burgim 31-vjeçarin E.K, për dhunimin e të miturës 13-vjeçare.

Edhe një dënim nën minimum, kësaj radhe për dhunimin e 13-vjeçares

Gjykata e Gjakovës e ka dënuar me 6 vjet burgim 31-vjeçarin E.K, për dhunimin e të miturës 13-vjeçare.