Postet nga: Hajvali

Plagoset me armë zjarri një person në Hajvali

Një person është plagosur sot në Hajvali të Prishtinës.

Arrestohet një grua në Hajvali, braktisi fëmijët

Një grua nga fshati Hajvali i Prishtinës është arrestuar nën dyshimin se me vetëdëshirë ka braktisur fëmijët.

Dëmtohet fitnesi i jashtëm në Hajvali, policia nis hetimet

Faqja në Facebook ‘Hajvalia’ ka publikuar disa fotografi në të cilat shihet fitnesi i jashtëm i djegur, te shkolla ‘Shkëndija’ në Hajvali të Prishtinës.

Nis ndërtimi i Qendrës për trajtimin e qenve endacakë në Hajvali

Komuna e Prishtinës ka nisur procesin e ndërtimit të Qendrës për trajtimin e qenve endacakë në fshatin Hajvali.

Aksident trafiku në Hajvali, vdes një këmbësor

Një 34 vjeçar ka vdekur si pasojë e një aksidenti trafiku që ka ndodhur mbrëmë rreth orës 22:00 në rrugën Prishtinë - Gjilan, në fshatin Hajvali.

I morën makinën në këmbim të borxhit, arrestohen dy burra nga Hajvalia

Policia ka arrestuar dy burra në Hajvali të Prishtinës të cilët për shkak të një mosmarrëveshje, njëri prej tyre e ka kanosur dhe ia ka ...

Komuna largon deponinë ilegale me 30 mijë metër kub mbeturina në Hajvali (FOTO)

Drejtoria e Shërbimeve publike në Komunën e Prishtinës të shtunën ka larguar deponinë më mbi 30 mijë metër kub në Hajvali.

Komuna e Prishtinës do të ndërtojë qendër për trajtim të qenve endacak në Hajvali

Komuna e Prishtinës ka ndarë 249 mijë euro për ndërtimin e një strehimoreje për qentë endacak në fshatin Hajvali.