Postet nga: Hajvali

Fëmijët në Hajvali gjejnë granatë dore duke lozur

Disa fëmijë në fshatin Hajvali në Prishtinë kanë gjetur dje një granatë dore gjatë kohës sa ishin duke lozur.

Hajvali, tre persona gjuajnë më armë zjarri

Tre persona janë arrestuar pasi që dyshohen se kanë shtënë me armë zjarri.

Zjarr në Hajvali - Video

Një qytetar ka dërguar disa foto dhe një video ku shihet një zjarr i madh, i cili sipas qytetarit është në varrezat serbe në Hajvali.

Arrestohet në Hajvali i dyshuari për kanosje përmes telefonit

Policia e Kosovës ka raportuar se në 24 orët e fundit në fshatin Halvali të Komunës së Prishtinës një person ka raportuar se është kanosur përmes ...

Konfiskohet një Pushkë në Hajvali

Një pushkë gjysmë-automatike është konfiskuar në Hajvali.

Policia në Vendin ku Vdiq nga Granata 42 Vjeçari

Disa makina të policisë kanë shkuar në vendin ku u vra 42 vjeçari në Hajvali, pasi i shpërtheu granata në dorë.

Komuna e Prishtinës Largon Deponinë Ilegale në Hajvali

Hapësira rreth banesave të komunës në Hajvali, për një kohë ishte shndërruar në deponi ilegale të mbeturinave.

Paraburgim të Dyshuarve për Grabitjen në Hajvali

Gjykata Themelore e Prishtinës u ka caktuar masën e paraburgimit dy të dyshuarve për grabitjen e ndodhur më 22 dhjetor të vitit të kaluar në lagjen Hajvali të ...