Postet nga: Hagë

Ekipet mbrojtëse në Hagë kërkojnë që Prokuroria t’i shpalosë provat që ka marrë nga Serbia

Pala mbrojtëse e të akuzuarve në Hagë, kanë kërkuar që Zyra e Prokurorit të Specializuar, të urdhërohet që t'i bëjë të ditura materialet që posedon nga ...

Rama flet për të paraburgosurit në Hagë: Do t’i drejtohem Gjykatës së Strasbourg

Vizitën e në Kosovë, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama e nisi një ditë më parë. Një nga destinacionet e tij të shumta gjatë ditës së djeshme ishte ...

Konjufca në Hagë, takon sot Thaçin e Veselin

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca, po qëndron për vizitë në Hagë, ku është takuar me ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, që po ...

Konjufca flet nga Haga: Puna e Speciales ka shumë defekte

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, i cili po qëndron në Hagë për t’i vizituar krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilët gjenden në ...

Konjufca fillon takimet në Hagë, nesër takohet me Thaçin e Veselin

Kryeparlamentari Glauk Konjufca sot ka vizituar në Hagë ish-kryeparlamentarin Jakup Krasniqi e Pjetër Shalën, ndërsa është paralajmëruar se sot do të takohet edhe me Rexhep Selimin.

Konjufca udhëton drejtë Hagës, pritet t’i takoj ish-krerët e UÇK-së

Kryeparlamentari, Glauk Konjufca do t`i vizitojë ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Hagë.

Liburn Aliu

Liburn Aliu: E kam takuar Hashim Thaçin në Hagë

Ministri i Infrastrukturës Liburn Aliu ka thënë se në Hagë ka takuar ish presidentin e Kosovës Hashim Thaçi.

Salih Mustafa refuzon të deklarohet para Gjykatës Speciale

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa ka refuzuar të jap deklaratë dhe t’i përgjigjet pyetjeve të trupit gjykues në Gjykatën Speciale në Hagë.